Accessibility links

Azərbaycanda parlament seçkilərində daha çox səs toplayanların siyahısı


Azərbaycanda parlament seçkilərində daha çox səs toplayanların siyahısı

Azərbaycanda parlament seçkilərində daha çox səs toplayanların siyahısı

Yeni Azərbaycan Partiyasının 74 nümayəndəsi, 10 iqtidaryönümlü partiyanın 13 təmsilçisi irəlidə gedir. Digər 38 nəfər müstəqillərin təmsilçisidir. Əsas müxalif partiyaların bir üzvü belə çox səs toplayanların arasına düşməyib

Azərbaycanda parlament seçkiləri başa çatıb.

Amma, seçkilər cəmiyyətin gözlədiyi kimi parlamentin tərkibinin böyük əksəriyyətinin dəyişməsi ilə nəticələnmədi.

Turan Agentliyinin məlumatına görə, 4-cü çağırış Milli Məclisin deputat heyəti əvvəlki 2/3 tərkibini saxlayıb. Bundan əlavə, ondan çox deputat artıq dördüncü dəfə parlamentin üzvü olmaq şansı qazanıb. Yeni çağırış parlamentdə qadınların sayı 13-dən 20-yə qədər arta bilər. Bununla yanaşı, əsas müxalif partiyaların bir üzvünün belə deputat olmaq şansı qalmayıb.

İlkin məlumatlara görə, parlamentə Yeni Azərbaycan Partiyasının 74 nümayəndəsi, 10 iqtidaryönümlü partiyanın 13 təmsilçisi keçə bilər. Digər 38 deputat müstəqillərin təmsilçisi olacağı gözlənilir. Əsas müxalifət partiyalarının bir üzvünün belə parlamentə düşmək şansı qalmayıb.

Mərkəzi Seçki Komissiyasının ilkin məlumatına görə, seçki dairələri üzrə aşağıdakı namizədlər irəlidə gedir:

1 SAYLI ŞƏRUR - SƏDƏRƏK SEÇKİ DAİRƏSİ TALIBOV VASİF YUSİF -89.99%

2 SAYLI ŞƏRUR SEÇKİ DAİRƏSİ HƏBİBBƏYLİ İSA ƏKBƏR-85.06%

3 SAYLI BABƏK - KƏNGƏRLİ - NAXÇIVAN SEÇKİ DAİRƏSİ MÖHBALIYEV SƏTTAR SULİDDİN - 79.03%

4 SAYLI NAXÇIVAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMOV ELDAR RZA- 83.75%

5 SAYLI ŞAHBUZ-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ NOVRUZOV SİYAVUŞ DÜNYAMALI - 83.23%

6 SAYLI CULFA-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV İSMAYIL MUXTAR - 83.86%

7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNQULİYEV QÜDRƏT MÜZƏFFƏR- 74.60 %

8 SAYLI BİNƏQƏDİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏSƏDOV OQTAY SABİR OĞLU - 82.56%

9 SAYLI BİNƏQƏDİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ CƏBRAYILOV RAFAEL KAMİL - 46.93%

10 SAYLI BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSAYEV MADƏR ƏLİƏSGƏR - 76.04%

11 SAYLI QARADAĞ SEÇKİ DAİRƏSİ VƏLİYEV AĞALAR İSRƏFİL - 75.68%

12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ ZABELİN MİXAİL YURYEVİÇ - 65.31%

13 SAYLI XƏZƏR BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV RAUF ASİF - 77.77%

14 SAYLI XƏZƏR İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEVA MEHRİBAN ARİF - 94.49%

15 SAYLI YASAMAL BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV ETİBAR ƏLİ - 50.54%

16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏHƏRRƏMOV ABEL MƏMMƏDƏLİ - 83.24%

17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV ÜLVİ ZAHİD - 50.97%

18 SAYLI NƏRİMANOV-NİZAMİ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSABƏYOV RASİM NƏSRƏDDİN - 50.48%

19 SAYLI NƏRİMANOV BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏHMƏDOV ƏLİ CAVAD - 66.44%

20 SAYLI NƏRİMANOV İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV ADİL ABIŞ - 62.17%

21 SAYLI NƏSİMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSTAFAYEVA AYTƏN İNQLAB - 58.20%

22 SAYLI NƏSİMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MOLLA-ZADƏ ASİM NAZİM - 49.47%

23 SAYLI NƏSİMİ-SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ SƏMƏDZADƏ ZİYAD ƏLİABBAS - 76.23%

24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ABDULLAYEV RÖVNƏQ İBRAHİM - 85.47%

25 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ VƏLİYEVA SƏDAQƏT SÜLEYMAN - 66.43%

26 SAYLI SABUNÇU BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MUSTAFA FAZİL QƏZƏNFƏR- 51.74%

27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ SALAHZADƏ QALİB ASLAN - 63.26%

28 SAYLI SABUNÇU ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV ELDAR ALLAHYAR - 54.21%

29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ MURADOV FUAD RAUF - 77.08%

30 SAYLI SURAXANI BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ FƏTƏLİYEVA SEVİNC HƏBİB - 68.62%

31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV FƏRƏC İBRAHİM - 35.23%

32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ ABYEV AĞACAN QULAM - 73.18%

33 SAYLI XƏTAİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MİRƏLƏMOV HÜSEYNBALA FAZİL - 65.33%

34 SAYLI XƏTAİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏHMƏDOVA GÜLƏR MİKAYIL QIZI - 41.15%

35 SAYLI XƏTAİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ AĞAZADƏ İQBAL FEHRUZ - 43.39%

36 SAYLI XƏTAİ DÖRDÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ SEYİDOV SƏMƏD İSMAYIL - 68.52%

37 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ ABBASOV AYDIN ABBAS - 56.36%

38 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV ASƏF HACI - 69.97%

39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ FƏTİYEV XANLAR NURU- 56.70%

40 SAYLI KƏPƏZ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV MUSA İSA- 38.82%

41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ ABDULLAYEVA LEYLA ARİF - 58.72%

42 SAYLI SUMQAYIT İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ QASIMLI MUSA CƏFƏR - 45.04%

43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ BABAYEV MUXTAR BAHADUR - 75.84%

44 SAYLI SUMQAYIT-ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ SALAYEV HACI HACI BABA - 78.49%

45 SAYLI ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ ALIŞANOV ARİF NİZAM - 72.16%

46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV AZAY ƏJDƏR - 57.39%

47 SAYLI MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ MİRZƏZADƏ AYDIN BÖYÜKKİŞİ - 51.70%

48 SAYLI YEVLAX SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV İLHAM KAZIM - 64.66%

49 SAYLI YEVLAX-MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV ƏLİ MƏHƏMMƏD - 70.21%

50 SAYLI QOBUSTAN-XIZI-SUMQAYIT SEÇKİ DAİRƏSİ XANLAROVA ZEYNƏB YƏHYA - 65.90%

51 SAYLI QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ BADAMOV AZƏR CAMAL - 57.10%

52 SAYLI QUBA SEÇKİ DAİRƏSİ ƏHMƏDOV VAHİD QAZMƏMMƏD - 60.68%

53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ ABRAMOV YEVDA SASUNOVİÇ - 59.34%

54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ SÜLEYMANOV TAHİR SÜLEYMAN - 72.21 %

55 SAYLI XAÇMAZ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏŞRƏFOV ARİF ƏŞRƏF - 58.46%

56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV İLHAM ƏLİ SƏFTƏR - 62.12%

57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ QƏRİBOV FƏRHAD HƏSƏN- 69.18%

58 SAYLI HACIQABUL-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV RAFAEL BABA - 59.83 %

59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOV ƏLİAĞA İZZƏT- 82.05%

60 SAYLI SALYAN-NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ AĞAMALI FƏZAİL RƏHİM - 51.84%

61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ RƏHİMZADƏ ARİF QAFAR - 72.38%

62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV CƏLAL ƏLİRZA - 69.67%

63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ OSMANLI CEYHUN YUNİS - 68.19%

64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ XƏLİLOV RÜSTƏM GÜLABBA-62.80%

65 SAYLI SAATLI-SABİRABAD-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏMİRASLANOV ƏHLİMAN TAPDIQ - 69.93%

66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ KAZIMLI XANHÜSEYN HÜSEYNAĞA - 65.85%

67 SAYLI CƏLİLABAD ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ HƏSƏNOV MALİK ƏVƏZ - 67.52%

68 SAYLI CƏLİLABAD KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ KAZIMOV MİRKAZIM MƏHƏMMƏD - 65.99%

69 SAYLI CƏLİLABAD-MASALLI-BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMLİ FƏZAİL FEYRUZ - 64.17%

70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV NƏRİMAN ƏLİBALA - 62.32%

71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ AXUNDOVA ELMİRA HÜSEYN - 71.25%

72 SAYLI YARDIMLI-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU - 64.93%

73 SAYLI LƏNKƏRAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QULİYEV RÜFƏT ATAKİŞİ - 61.40%

74 SAYLI LƏNKƏRAN KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ RƏCƏBLİ HADI MUSA - 69.28%

75 SAYLI LƏNKƏRAN-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ PAŞAZADƏ CAVANŞİR HÜMMƏT - 76.73%

76 SAYLI LƏNKƏRAN-ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ ƏSGƏROV ZİYAFƏT ABBAS - 77.70%

77 SAYLI ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROV ASLAN MƏMMƏDHÜSEYN - 64.70%

78 SAYLI LERİK SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV İQBAL NƏRİMAN - 65.71%

79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ QASIMOV ƏSABİL QARAKİŞİ - 70.25%

80 SAYLI İMİŞLİ-BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ QƏNİZADƏ ÇİNGİZ AŞRALI - 62.70%

81 SAYLI BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ ORUCOV AYAZ İSMAYIL- 67.07 %

82 SAYLI AĞCABƏDİ SEÇKİ DAİRƏSİ RZAYEV TAHİR MUSA - 61.90%

83 SAYLI AĞCABƏDİ-FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ ABBASOV AQİL MƏHƏMMƏD - 71.77%

84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ MURADOVA BAHAR ƏVƏZ - 67.00%

85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ ÜLEYMANOV ELXAN SİRAC - 64.14%

86 SAYLI İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ ASLANOV NOVRUZƏLİ DAVUD - 65.12%

87 SAYLI AĞSU-İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ CAVADOV ƏRƏSTUN NURƏDDİN -68.72%

88 SAYLI GÖYÇAY SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV SABİR KAMAL - 53.40%

89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ HACIYEV ŞƏMSƏDDİN HÜMMƏT - 54.78%

90 SAYLI AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ ƏSƏDULLAYEV ÇİNGİZ RAUF- 56.13%

91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV ELTON ARZUMAN - 64.71%

92 SAYLI ZƏRDAB-UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEVA JALƏ FAZİL - 57.23 %

93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ORUCOV ZAHİD MƏHƏRRƏM - 82.89%

94 SAYLI BƏRDƏ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ BAXŞƏLİYEVA GÖVHƏR BAXŞƏLİ - 81.40%

95 SAYLI TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ALIYEV SAHİB EYVAZ - 64.50%

96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ ASLANOV MAHİR MƏHƏMMƏDƏLİ - 64.58%

97 SAYLI GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOVA ÜLÇÖHRƏ HÜSEYN - 60.39%

98 SAYLI ŞƏMKİR ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QAFAROVA SAHİBƏ ƏLİ - 73.27%

99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ İBRAHİMQIZI MƏLAHƏT İBRAHİM - 66.32%

100 SAYLI ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ QURBANLI MÜBARİZ QƏHRƏMAN - 70.81 %

101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ RZAYEV RÖVŞƏN ŞÜKÜR - 68.91%

102 SAYLI SAMUX- ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLƏSGƏROV VALEH FEYRUZ - 66.50%

103 SAYLI GƏDƏBƏY SEÇKİ DAİRƏSİ HÜSEYNOVA SEVİNC ƏMİRƏHMƏD - 61.38%

104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDHƏSƏNOV RAFİQ MUSA OĞLU - 56.46%

105 SAYLI TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ PAŞAYEVA QƏNİRƏ ƏLƏSGƏR QIZI - 55.42%

106 SAYLI TOVUZ-QAZAX-AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ İSMAYLOV İLYAS ABBA- 54.04%

107 SAYLI QAZAX SEÇKİ DAİRƏSİ VƏLİYEV ƏHMƏD ABDULKƏRİM - 51.15%

108 SAYLI AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ CƏFƏROV NİZAMİ QULU - 67.87%

109 SAYLI BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ ASLANOVA RƏBİYYƏT NURULLAH - 58.70%

110 SAYLI ZAQATALA SEÇKİ DAİRƏSİ ATAYEV HİKMƏT İSMAYIL - 52.31%

111 SAYLI ZAQATALA-BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEVA KAMİLƏ ƏLİAĞA - 47.50%

112 SAYLI QAX SEÇKİ DAİRƏSİ KƏRİMLİ AZƏR ŞƏMŞİD - 54.78 %

113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ MAHMUDOV YAQUB MİKAYIL - 54.15%

114 SAYLI ŞƏKİ KƏND BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ MƏSİMLİ ƏLİ ƏHMƏD - 50.90%

115 SAYLI ŞƏKİ KƏND İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ FEYZİYEV CAVANŞİR ƏYYUB - 53.78%

116 SAYLI QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ HEYDƏROV FƏTTAH SƏMƏD - 78.61%

117 SAYLI OĞUZ - QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ NAXÇIVANLI AQİYƏ HƏBİB- 67.04%

118 SAYLI AĞDAM ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ ƏLİYEV BƏXTİYAR HƏMZƏ- 61.87%

119 SAYLI AĞDAM KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ SADIQOV BƏXTİYAR YUSİF - 65.11%

120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ ŞAHVERDİYEV ASTAN NÜŞRƏVAN - 62.14 %

121 SAYLI LAÇIN SEÇKİ DAİRƏSİ FƏRƏCOV NAZİM FƏRƏC- 71.13%

122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ QASIMOVA FLORA QASIM- 56.58%

123 SAYLI KƏLBƏCƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QURBANOV CAVİD QƏNBƏR - 81.39%

124 SAYLI ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND SEÇKİ DAİRƏSİ MƏMMƏDOV ELMAN CAMAL - 62.39%

125 SAYLI ZƏNGİLAN-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ İSMAYILOV İMMVERDİ İBİ - 60.30%.

XS
SM
MD
LG