Accessibility links

Mərkəzi Seçki Komissiyası parlament seçkilərinin ilkin nəticələrini açılqayıb. Dairələr üsrə liderlik edənlərin 71 nəfəri hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının namizədləridir. 40 nəfər bitərəf liderlik edir. Qalan yerlər uğrunda isə 11 siyasi partiyanın hər birindən 1 namizəd (VHR-dən 2 namizəd) liderdir.

İlkin nəticələr belədir:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu - etibarlı səslərin 27 min 75-ni toplayıb (89,4 faiz).

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu - 25 min 233 səs (80,5 faiz).

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu - 27 min 427 səs (82,9 faiz).

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu - 27 min 953 səs (83,6 faiz).

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu - 18 min 341 səs (80,3 faiz).

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı - 21 min 192 səs (79,3 faiz).

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu - 20 min 581 səs (79,6 faiz).

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu - 9301 səs (62,9 faiz).

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu - 13 min 206 səs (68,9 faiz).

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu - 15 min 728 səs (78,1 faiz).

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu - 19 min 154 səs (74,4 faiz).

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuriyeviç - 19 min 464 səs (75,2 faiz).

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu - 25 min 505 səs (78,3 faiz).

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Əliyeva Mehriban Arif qızı - 38 min 29 səs (96,7 faiz).

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu - 16 min 764 səs (79,7 faiz).

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Mustafayeva Aytən İnqilab qızı - 11 min 641 səs (51,5 faiz).

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Həsənov Elşad Eldar oğlu - 11 min 287 səs (82,1 faiz).

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu - 12 min 250 səs (55,8 faiz).

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu - 12 min 394 səs (51,9 faiz).

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu - 13 min 765 səs (65,6 faiz).

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim - 14 min 621 səs (74,8 faiz).

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu - 11 min 274 səs (57,1 faiz).

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu - 14 min 350 səs (74,7 faiz).

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu - 20 min 565 səs (78,2 faiz).

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı - 13 min 219 səs (68,2 faiz).

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu - 12 min 554 səs (53,4 faiz).

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı - 15 min 711 səs (62,2 faiz).

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu - 15 min 511 səs (56,8 faiz).

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu - 13 min 72 səs (61,6 faiz).

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 9 min 522 səs (71,5 faiz).

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Quliyev Fərəc İbrahim oğlu – 5 min 473 səs (38,6 faiz).

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Abıyev Ağacan Qulam oğlu - 11 min 748 səs (73,6 faiz).

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu - 12 min 78 səs (70,8 faiz).

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Muradov Fuad Rauf oğlu - 13 min 196 səs (66,2 faiz).

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu - 17 min 852 səs (71,1 faiz).

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 9 min 880 səs (62,4 faiz).

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu - 11 min 103 səs (64,8 faiz).

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi - Fətiyev Xanlar Nuru oğlu - 11 min 554 səs (58,1 faiz).

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu – 9 min 236 səs (47,3 faiz).

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu – 14 min 577 səs (66,2 faiz).

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi – Mirkişili Tahir Famil oğlu – 14 min 399 səs (68,4 faiz).

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Babayev Muxtar Bahadır oğlu – 14 min 379 səs (70,3 faiz).

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Salayev Hacı Hacıbaba oğlu – 15 min 713 səs (68,4 faiz).

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 22 min 748 səs (84,2 faiz).

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Cəbrayılov Rəfael Kamil oğlu – 14 min 703 səs (62,5 faiz).

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 7 min 820 səs (53,7 faiz).

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu – 12 min 818 səs (68,2 faiz).

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 14 min 559 səs (70,9 faiz).

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı – 17 min 887 səs (70,1 faiz).

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 16 min 579 səs (62,4 faiz).

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 13 min 268 səs (52,2 faiz).

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Abramov Yevda Sasunovuç – 15 min 714 səs (62,1 faiz).

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu - 16 min 223 səs (66,5 faiz).

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Əliyev İlham Əli Səftər oğlu - 18 min 337 səs (68,8 faiz).

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu - 14 min 387 səs (62,4 faiz).

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu – 15 min 587 səs (59,9 faiz).

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Hüseynov Əliağa İzzət oğlu – 17 min 691 səs (73,2 faiz).

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 6 min 478 səs (70,4 faiz).

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Rəhimzadə Arif Qafar oğlu – 17 min 159 səs (73,2 faiz).

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Amaşov Əflatun Əhməd oğlu - 15 min 276 səs (64,5 faiz).

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Quliyev Elçin Bəybala oğlu – 13 min 256 səs (75,8 faiz).

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu – 15 min 380 səs (64,3 faiz).

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 18 min 69 səs (71,4 faiz).

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu – 16 min 83 səs (63,5 faiz).

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu – 15 min 308 səs (69,3 faiz).

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu – 14 min 683 səs (66,1 faiz).

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 13 min 302 səs (62,9 faiz).

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Əliyev Nəriman Əlibala oğlu – 13 min 656 səs (63,1 faiz).

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - Axundova Elmira Hüseyn qızı – 10 min 91 səs (60,4 faiz).

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 10 min 753 səs (59,5 faiz).

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 11 min 823 səs (65 faiz).

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 14 min 44 səs (69,3 faiz).

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 16 min 46 səs (71,2 faiz).

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 16 min 85 səs (72,2 faiz).

77 saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu – 14 min 246 səs (67,1 faiz).

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 7 min 281 səs (67,1 faiz).

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu – 11 min 648 səs (62,2 faiz).

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 15 min 155 səs (62,7 faiz).

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 14 min 456 səs (59,6 faiz).

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 222 səs (63,3 faiz).

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 9 min 923 səs (65,3 faiz).

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Muradova Bahar Əvəz qızı – 18 min 938 səs (71,9 faiz).

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Süleymanov Elxan Sirac oğlu – 15 min 306 səs (65,9 faiz).

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 13 min 478 səs (72,4 faiz).

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu - 14 min 592 səs (66,3 faiz).

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 13 min 548 səs (57,7 faiz).

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu - 13 min 125 səs (61,5 faiz).

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu – 12 min 367 səs (62,9 faiz).

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Hüseynov Vüsal Əfqan oğlu – 14 min 797 səs (62,2 faiz).

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı – 10 min 854 səs (51,2 faiz).

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı – 18 min 208 səs (71,9 faiz).

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 18 min 456 səs (71,8 faiz).

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 14 min 448 səs (65,6 faiz).

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu – 15 min 944 səs (68,1 faiz).

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu - 15 min 429 səs (68,7 faiz).

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı – 15 min 720 səs (77,6 faiz).

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Əliyeva Sona Sakit qızı – 17 min 162 səs (72,8 faiz).

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu - 16 min 260 səs (72,7 faiz).

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Rzayev Rövşən Şükür oğlu – 18 min 270 səs (72,1 faiz).

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu – 15 min 200 səs (70,5 faiz).

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 16 min 985 səs (72,9 faiz).

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu – 17 min 378 səs (67,8 faiz).

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 16 min 238 səs (62,6 faiz).

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı - 16 min 86 səs (61,2 faiz).

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Nəbizadə Kamran Telman oğlu – 13 min 651 səs (62,4 faiz).

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 18 min 485 səs (72,4 faiz).

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 16 min 972 səs (69,5 faiz).

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 13 min 279 səs (52,5 faiz).

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 12 min 825 səs (50,5 faiz).

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 16 min 294 səs (73,4 faiz).

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu – 10 min 220 səs (56,5 faiz).

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu – 8 min 909 səs (51,2 faiz).

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 11 min 584 səs (58,4 faiz).

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 10 min 924 səs (80,6 faiz).

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 18 min 169 səs (70,8 faiz).

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 16 min 199 səs (68,3 faiz).

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Şahverdiyev Astan Nuşirəvan oğlu – 7 min 52 səs (65,2 faiz).

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Qasımova Flora Qasım qızı - 1337 səs (49,9 faiz).

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Qurbanov Cavid Qənbər oğlu – 15 min 228 səs (84,9 faiz).

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu – 5 min 995 səs (58,9 faiz).

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu – 9 min 530 səs (62,5 faiz).

MSK bildirib ki, daha 3 seçki dairəsi üzrə lider namizədlər müəyyənləşib, bir seçki dairəsində lider namizədlə bağlı məsələ isə hələ tam aydınlaşmayıb.

Mərkəzi Seçki Komissiyasının İnformasiya Mərkəzinin məlumatına görə, 118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) namizədi Bəxtiyar Əliyev hesabat verilən məntəqələrdə səslərin 68 faizini (3478) toplayıb. Ən yaxın namizəd Gülnar Abbasova 728 səs toplayıb və 118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsində qalan seçki məntəqələri üzrə səslərin sayılmasından sonra lider namizədin dəyişməsi gözlənilmir.

121 saylı Laçın Seçki Dairəsində də hakim partiyanın namizədi Mahir Abbaszadə 75,2 faiz, yəni 5 min 569 səslə lider mövqeyindədir.

54 saylı Şabran–Siyəzən Seçki Dairəsində YAP-ın namizədi Tahir Süleymanov 70 seçki məntəqəsindən 17 seçki məntəqəsinin hesabat verməsindən sonra lider mövqeyindədir. T. Süleymanov 71,2 faiz, yəni 3398 səslə birinci yerdə qərarlaşıb. Hesabat verən məntəqələrin sayı cəmi 17 olsa da, T. Süleymanova ən yaxın bitərəf namizəd Elza Qasımova (Seyidcahan) cəmi 610 səs toplayıb.

35 saylı Xətai Seçki Dairəsi üzrə 33 seçki məntəqəsindən 6 seçki məntəqəsi, yəni seçki məntəqələrinin cəmi 18 faizi hesabat verib. Azərbaycan Sosial Demokrat Partiyasının (ASDP) sədri Araz Əlizadə 6 seçki məntəqəsinin hesabatına əsasən 44,7 faiz, yəni 1817 səslə birinci yerdə qərarlaşıb. Ümid Partiyasının sədri İqbal Ağazadə 1078 səslə ikinci yerdə qərarlaşıb. Seçki məntəqələrinin yarısı, yaxud yarıdan çoxu hesabat vermədiyi, birinci və ikinci yerdə qərarlaşan namizədlər arasında səs fərqi kəskin olmadığı üçün bu seçki dairəsi üzrə lider namizədlə bağlı məsələ hələ birmənalı müəyyən deyil.

XS
SM
MD
LG